جستجوی ابزار

نحوه انتخاب ابزار مناسب

نحوه انتخاب ابزار مناسب
دوشنبه 08 می 2017

قطعا بارها پيش آمده كه وقتي براي خريد لوازم و ابزارهای صنعتی مورد نیاز کارگاه ، کارخانه یا منزل و… به فروشگاه ابزار فروشی مراجعه مي‌كنيد، فروشنده ادعا مي‌كند كه محصولاتش کیفیت بالایی دارد یا برند اصلی است و یا اینکه شما بهترین کالای بازار را خرید می کنید و یا از این قبیل حرفها . اما اين ادعاها چقدر صحت دارند؟

تشخيص ابزار اصل و با کیفیت از ابزار تقلبي همواره يكي از دغدغه‌هاي خريداران محصولات صنعتی در سراسر دنيا و به تبع آن در ايران بوده است.

طي سالهاي اخير خريد محصولات صنعتی در ايران شامل ابزارهای برقی، ابزارهای دستی و ایمنی و غیره ، افزايش قابل توجهي داشته و فروشگاههای متعددي نيز در سراسر كشور در زمينه فروش محصولات وابزارهای صنعتی راه‌اندازي شده‌اند، اما همزمان با رشد فروش محصولات صنعتی در ايران، بازار ابزارهای بی کیفیت و تقلبي نيز سير صعودي داشته است.


اين روزها اگر به يكي از مغازه‌هاي فروش ابزارهای صنعتی مراجعه كنيد، معمولا فروشنده به شما مي‌گويد كه ابزارهایش از درجه کیفی بالایی برخوردار هستند ؛ اما چگونه مي‌توان ابزار با کیفیت را از ابزار بی کیفیت و تقلبی تشخیص داد ؟

 

معمولا افراد با تجربه مي‌توانند با چند راهكار ساده با درصد خطاي پاييني ابزار با کیفیت را از نوع بی کیفیت آن تشخيص دهند.

تشخيص کیفیت ابزار در برخي موارد بسيار دشوار است. ابزار با کیفیت بسيار گرا‌نتر از ابزار بی کیفیت است ولی این معیار قابل اعتمادی برای تشخیص نیست. برخي از كالاهاي صنعتی اگر تحت لیسانس خاصی توليد شده باشند، معمولا داراي شناسنامه بوده كه اطلاعات مربوط به كالا در آنها درج شده است و یا اینکه از یک برند معتبر استفاده میکند .

ارسال شده در ابزار دستی, بلاگ, مقاله توسط iman nowruzi | Tags: , ,

ارسال نظر